To prostsze niż myślisz!

 

Dobry okap kuchenny sprawi, że podczas gotowania w kuchni nie będzie intensywnych zapachów i pary wodnej, a ściany, meble oraz inne sprzęty kuchenne nie będą pokryte tłustym osadem. Dodatkowo okap może podkreślać stylistykę kuchni oraz dodać jej wyrazu.

 

Okap w systemie wyciągu czy pochłaniacza ?

 

Okap w systemie pochłaniacza przetwarza powietrze w kuchni (rodzaj recyclingu powietrza), co oznacza, że oczyszczone powietrze wraca do kuchni. Okap działający jako wyciąg, pobierając powietrze przepuszcza je kanałem wentylacyjnym poza mieszkanie. Lepiej sprawdzi się w małych, zamkniętych pomieszczeniach kuchennych.

 

 

Jaki model wybrać ?

Wybór modelu zależy w dużym stopniu od formy montażu. Okap możemy zainstalować na ścianie, w rogu, pod szafką albo przymocować do sufitu. Możemy wybrać model wiszący na kuchenką, albo bardzo nowoczesny okap wysuwany z blatu.

 

Jak montować ?

Okap powinien być zamontowany w odległości od 65 do 80 cm nad płytą grzewczą kuchenki. W przypadku płyty grzewczej gazowej najlepiej zamontować go na wysokości ok. 75 cm, a w przypadku płyty elektrycznej na wysokości ok. 70 cm.

 

 

Potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania ?

Skontaktuj się z nami !  biuro@seenergy.pl