FAQ: W okapie miga lampka, co to oznacza?

Chcemy jak najbardziej ułatwić użytkownikom bezproblemowe korzystanie z naszych okapów. W tym celu wyposażyliśmy je w czujniki, dzięki którym mogą sygnalizować pewne informacje. Wystarczy zapamiętać ich znaczenie, a korzystanie z urządzenia będzie dużo łatwiejsze.

 

Komunikaty dotyczące konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych

Żeby maksymalnie wydłużyć żywotność okapu, należy regularnie przeprowadzać niezbędne zabiegi konserwacyjne. Niestety w obecnych, zabieganych czasach, nie każdy jest w stanie pamiętać o wszystkich obowiązkach domowych. Całe szczęście nasze okapy posiadają system przypominania nam o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych.

Miganie diody kontrolnej może oznaczać nasycenie któregoś z filtrów i konieczność jego wyczyszczenia lub wymianę. Jeśli przycisk „A” pulsuje co dwie sekundy, niezbędne jest przemycie filtra przeciwtłuszczowego. Można go umyć przy pomocy zmywarki lub ręcznie, wykorzystując np. płyn do mycia naczyń.

Gdy przycisk miga z częstotliwością 1 sekundy, niezbędna jest wymiana filtra z węglem aktywnym. Jest to prosty zabieg, polegający na otworzeniu obudowy okapu, usunięciu starego filtra, a następnie zastąpienia go nowym. Proces nie wymaga specjalistycznych narzędzi i może być przeprowadzony samodzielnie.

Po zakończeniu pracy, konieczne jest zresetowanie pamięci elektronicznej urządzenia. W tym celu należy wcisnąć przycisk „A” i trzymać go przez około 15 sekund, aż do momentu, gdy pulsowanie ustanie.

 

Komunikaty związane z funkcjonowaniem urządzenia

Nie zawsze, gdy lampka na urządzenia miga, komunikat oznacza, że nasze urządzenie potrzebuje konserwacji. W niektórych przypadkach, lampka wskazuje nam, jaki program jest ustawiony. Urządzenia wyposażone w funkcję prędkości „INTENSYWNA” sygnalizują nam działanie tego programu poprzez miganie diody „E”. W celu aktywowania programu należy ustawić prędkość trzecią i przytrzymać przycisk „E” przez dwie sekundy. Program zakończy działanie samoczynnie po 10 minutach.

Przyciski „F” i „C” migają w momencie, gdy urządzenie włącza się w ramach funkcji „CLEAN AIR”. Gdy jest aktywna, silnik pracuje na pierwszej prędkości przez dziesięć minut każdej godziny, oczyszczając powietrze w pomieszczeniu.

 

Potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania ?

Skontaktuj się z nami ! biuro@seenergy.pl


Powiązane wpisy