Rodzaje okapów

Wybierając okap do swojej kuchni, trzeba zdecydować się na określony rodzaj urządzenia. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów, a wybór określonego modelu powinien być uzależniony od preferencji właściciela oraz typu kuchni, w której będzie się znajdował. Dzięki temu, że nazwy poszczególnych rodzajów pochodzą od sposobu montażu, z łatwością można rozpoznać, z jakimi ma się do czynienia.

 

Okapy przyścienne

Urządzenia tego typu znajdują się w wielu polskich domach i są zdecydowanie najpopularniejsze. Montuje się je na ścianie powyżej kuchenki. Poszczególne modele różnią się między sobą designem oraz materiałami, z jakich zostały wykonane. Wśród urządzeń SeeNERGY, dostępne są produkty zrobione ze stali szlachetnej lub poliuretanu, szkła hartowanego białego, czarnego albo zielonego.

 

Okapy podszafkowe

Produkty tego typu również są niezwykle popularne, zwłaszcza modele przeznaczone do pełnej zabudowy. Urządzenia instaluje się wewnątrz wiszącej szafki. Ich znaczącą zaletą jest fakt, że zajmują bardzo mało miejsca. Wśród modeli podszafkowych, wyróżniamy podgrupę okapów teleskopowych. Wyróżniają się tym, że posiadają wysuwany panel odsłaniający lub zasłaniający wlot powietrza do wnętrza okapu. Produkt zostaje uruchomiony po wysunięciu panelu.

 

Okapy wyspowe

Modele tego typu stanowią modne rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w przypadku wysp kuchennych. Są montowane na suficie i stanowią interesującą, praktyczną dekorację pomieszczenia.

 

Okapy sufitowe

Montuje się je na suficie podwieszanym, dzięki czemu duża część urządzenia pozostaje ukryta przed wzrokiem użytkowników. Produkt prezentuje się nowocześnie i bardzo dobrze pasuje do kuchni urządzonych w minimalistycznym stylu. Okapy sufitowe mogą być wykorzystywane zamiast wyspowych.

 

Okapy blatowe

Modele tego typu mogą być zabudowywane w blacie kuchennym lub powyżej niego. Wśród nich wyróżniamy modele wysuwane z blatu oraz z płyty indukcyjnej.

 

Reasumując

Wybór konkretnego rodzaju to decyzja zależna od preferencji użytkownika oraz sposobu urządzenia kuchni np. wyspowe sprawdzają się tylko wtedy, gdy dysponujemy wyspą kuchenną. Niezależnie od tego, na jaki się Państwo zdecydują, marka SeeNERGY oferuje wiele interesujących designów do wyboru. Poszczególne modele mogą być zrobione z różnych materiałów np. szkła hartowanego i stali szlachetnej.

Potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania ?

Skontaktuj się z nami ! biuro@seenergy.pl


Powiązane wpisy